• info@usthosting.info
  • +90 (366) 214 93 07
19 Oca 2018
18 Oca 2018

Sitenizin Mobil Versiyon Hızlı Google Sıralamanız İçin ÖNEMLİ!!!

Yeni sezona girmemizle birlikte arama sistemi üzerinde kapsamlı değişiklikler yapan Google, geçtiğimiz hafta PageSpeed Insights’ı ve öncesinde Search Console’u güncellediğini duyurmuştu. PageSpeed Insights güncellemesinde gördüğümüz kapsamlı değişikler bizler için Google’ın sayfa hızı konusundaki ciddiyetinin bir nişanesiydi. İmalı dilleri bırakan Google, Merkezi Webmaster Blogu üzerinden yayınladığı yeni blog içeriğiyle, sayfa hızının artık mobil sıralama sonuçları için net bir SEO faktörü olduğunu doğruladı. Devamı

Share this
18 Oca 2018

Erişim Sağlayıcıları Birliği | ESB Nedir?

Erişim Sağlayıcıları Birliği ( ESB )2014 yılında kurulmuştur. İnternet ortamında yasal olmayan içeriklerin takibi , sitenin durdurulması yada kapatılması durumlarında söz sahibi kuruluştur.

5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’a 6 Şubat 2014 tarihinde eklenen 6/A Maddesi ile “Bu Kanunun 8inci maddesi kapsamı dışındaki erişimin engellenmesi kararlarının uygulanmasını sağlamak üzere” kurulmuştur.

Devamı

Share this
17 Oca 2018

AngularJS Nedir?

AngularJS, Süper kahraman modunda bir JavaScript MVW Framework’ü. Statik dokümanlar oluşturmamız gerektiğinde HTML en uygun seçenek fakat iş web uygulaması tasarlarken dinamik görünüm olduğunda HTML’nin yetersiz kaldığı sahneler oluyor. AngularJS bu sahnede süper kahraman rolünü sırtlayarak açığı kapatmak için kullanılıyor.

İnternet ortamında onlarca farklı ders konusuna erişebileceğiniz AngularJS’in kendi sitesi üzerinde de değerlendirebileceğiniz kapsamlı bir doküman yer alıyor.

Share this
17 Oca 2018

Ghost Nedir?

WordPress’e ara vermeye ne dersiniz? Biliyorum, WordPress çoğumuz için vazgeçilebilecek bir şey değil ama Ghost bunu değiştirmek için yola çıkmış bir proje. Hayatına Kickstarter projesi olarak başlayan Ghost’un hedefi sadece 25 bin sterlin toplamaktı. Fonlama süresi sonunda Ghost tam 196 bin sterlin toplamayı başardı.

Açık kaynaklı olarak ve kar amacı gütmeyen Ghost Foundation tarafından desteklenen Ghost’un 270+ geliştiricisi var. Ghost, blogger ve webmaster’lar için kolay ve basit arayüzlü bir blog oluşturma şansı sunuyor. Ghost’u diğer sistemlerden ayırt eden özelliği basitlik ilkesi üzerine kurulmuş olması ve standart sistemlerin kompleksliğinden uzak durması.

Ghost’un ücretsiz sürümünü istediğiniz zaman indirebilir ve kendi web sunucunuza kurabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir sunucu veya barındırma alanınız yoksa Ghost üzerinden ödeme yaparak hazır kurulum dahili barındırma alanlı bir Ghost paketi de satın alabilirsiniz.

Share this
17 Oca 2018

The Accessibility Project Nedir?

The Accessibility Project, geliştiricilerin gündelik hayatında ihtiyaç duyabileceği sihirli ipuçları, erişebilirlik ipuçları, tasarım konseptleri ve başedilmesi güç kod örneklerini barındıran açık kaynaklı bir blog.

The Accessibility Project’i internetteki diğer yazılım vb. bloglardan ayrı tutmak gerekiyor. Kendilerinin söylediklerine göre bu proje üç ana faktöre dayalı olarak yayın yapıyor;

Herkesin anlayabileceği kolay ve kısa içerik parçaları
Güncellik ve son standartlar
Bağışlama (çünkü web ve erişebilirlik konusunda herkes hata yapabilir)
100+ faydalı ipucu yayınlayan blogun ne yazık ki içeriklerini sadece İngilizce dilinde yapıyor. İngilizceniz varsa muhakkak faydalı bir şeyler öğreneceğinizi düşünüyorum.

Share this
17 Oca 2018

Brackets Nedir?

Brackets, hayata gözlerini Adobe’un yazılım ekibinin elinde açan birincil olarak web teknolojilerine odaklanan modern kod editörüdür. Brackets hafif bir metin editörü olmasının yanı sıra birçok işlevsel özelliğe sahip.

Özellike web tasarımcılar ve front-end geliştiriciler düşünülerek tasarlanan Brackets; birden fazla pencerede çalışmak yerine sayfaları sekme mantığıyla açıyor ve internet tarayıcınızla bağlantılı olarak gerçek zamanlı önizleme sunabiliyor.

Share this
17 Oca 2018

Bootstrap Nedir?

Bootstrap; HTML, CSS ve JavaScript kullanarak responsive ve mobile-first projeler oluşturabileceğiniz front-end tasarım kütüphanesidir. Bootstarp projesi ilk defa 2011 yılında Twitter tarafından yayınlandı. Bootstrap’in aşçıları olan Mark Otto ve Jacob Thornton yoğun ilgi karşısında projeyi açık kaynaklı platforma taşıyarak Twitter’dan ayrıştırma kararı aldı.

Bootstrap internet sitesini şık ve işlevsel hale getirmek isteyen tüm web tasarımcı ve yazılımcıları tarafından tercih ediliyor. Basit yapısı ve elbette ücretsiz olması Bootstrap’i daha uzun yıllar göreceğimiz, kullanacağımız anlamına geliyor.

Share this
17 Oca 2018

Font Awesome Nedir?

Font Awesome, ismi gibi (Awesome / Harika) bir proje. Bu içeriğin hazırlandığı sırada elde ettiğim rakama göre içinde 893 adet ikon yer alıyor. Font Awesome, tasarımınızı basit CSS bilgisi kullanarak daha görsel hale getirmenize yardımcı oluyor.

Font Awesome bünyesindeki ikonların tümünün ölçeklendirilebilir ikonlar olması sayesinde tüm ekran çözünürlükleri ve cihazlarda tam performans alınabiliyor. JavaScript’e ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz Font Awesome birçok framework ile uyumlu çalışıyor.

Share this
17 Oca 2018

Visual Studio Code Nedir?

Visual Studio Code, Microsoft’un bir güzelliği sonucu ortaya çıkan ücretsiz ve açık kaynaklı kod editörü. Daha hızlı kodlamanıza yardımcı olmak isteyen Visual Studio Code, IntelliSense adı verilen akıllı tamamlayıcıyı kullanıyor. Debugging ve daha birçok açıdan Visual Studio Code’da akıllı teknolojiler geliştiricileri bekliyor.

2017 Yılında zincirlerini kıran Microsoft, Visual Studio Code’un Mac sürümünü macOS touchbar desteğiyle birlikte yayınladı. Eğer macOS kullanıcısıysanız sizler de artık VSC’nin nimetlerinden faydalanabilirsiniz.

Share this

© 2017 - 2018 uStHosting Tüm Hakları Saklıdır

Click Me