• WhatsApp : 0366 214 93 07
  • info@usthosting.info
  • +90 (366) 214 93 07
10 Haz 2018

IDN Nedir? Kullanımı Yaygın Mı?

IDN Nedir?
İnternet Değişim Noktası (IDN), bu zamana kadar Türkiye’de kullanılmayan ve dünya genelinde 230 kadar olduğu belirtilen bir yapıdır. İnternet Değişim Noktası ismi, internet trafiğinin değişim noktası anlamına gelen, “İnternet Exchanger”’dan gelmektedir. Bu değişim noktasını, internet trafiğinde rahatlamayı sağlayacak olan bir değişim alanı olarak düşünebiliriz. Günümüzde ise; 5G gibi teknolojilerin konuşulduğu düşünülürse, IDN de bir o kadar üzerinde durulması gereken konu olmalı. Devamı

Share this
10 Haz 2018

Hosting – Barındırma Hizmeti Nedir?

Paylaşımlı – Bayi – Sanal Sunucu – Dedicated: Web site yayınlamak için; özel olarak üretilmiş, internete çok hızlı bağlanma imkanı sağlanan, binlerce ziyaretçiye aynı anda hizmet verebilecek ve sürekli çalışacak bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Barındırma da denilen hosting veya hosting hizmeti, web sitelerinde yayınlanan sayfaların, resim, video ve diğer dökümanların internet kullanıcıları tarafından erişilebilecek şekilde sürekli çalışan bilgisayarlarda tutulmasıdır. Bu bilgisayarlara ise web sunucusu veya web server denir.

Web hosting işini yapan yüzlerce firma ve her firmanın uygun olabilecek farklı boyutlardaki hosting paketleri vardır.

Fiyatı ve performansı etkileyen temel hosting özellikleri:

Hosting Depolama Alanı
Bant Genişliği Giriş ve Çıkış Trafiği
Sunucu İşletim Sistemi Tipi (Windows, Linux, Unix, Centos, Redhat, FreeBSD)
Veri Tabanı Desteği (MySQL, MSSQL, Access, …)
Admin Paneli (Plesk, cPanel, Entrenix, …)
SSL Desteği Güvenlik Sertifikası (VeriSign, Thawte, Comodo,…)
Server Side Scripts (ASP.NET, ASP, PHP, …)

Hosting Türleri Nelerdir?
Paylaşımlı (Shared) Hosting: Hosting hizmeti veren firmanın, aynı web sunucusu üzerinde çok sayıda web sitesini barındırmasıdır. Oldukça ekonomiktir. Fakat yüksek trafikli web siteleri için uygun değildir.

Bayi (Reseller) Hosting: Hosting hizmeti veren firmanın web sunucusu büyük boyutlarda daha az sayıya bölünerek bayi hesapları oluşturulur. Bu bayi hesaplarından ise hosting hizmeti verilir.

Sanal Sunucu: Fiziksel bir web sunucusu üzerine birden fazla işletim sistemi kurularak oluşturulan sanal sunuculardır. Her sanal sunucu sahibi (kiralayan kişi) bu sunucuyu istediği gibi yönetme hakkına sahiptir.

Dedicated Hosting (Kiralık Sunucu): Web sunucusu fiziksel olarak tamamen size ait olarak kiralanır. Genel olarak proje ihtiyacına göre donanımsal ve yazılımsal olarak yapılandırılır.

Share this
10 Haz 2018

Hosting – Uygun Fiyata

Günümüzde artık hemen hemen her firmanın bir internet sitesi mevcut. Reklam panoları ya da kanallara vereceğiniz reklamdan çok daha fazla kişiye erişebileceğiniz internet mecrasında gerekli olan kişisel ya da firma internet siteleri için ise bir hosting firmasına ihtiyaç duymaktasınız. Bu konuda size en iyi yardımı yapabilecek Kastamonu’da bulunan Usthosting, hosting, sunucu ve alan adı gibi konularda size yardımcı olacak.

Eğer bu konular ile alakalı hiçbir bilginiz yoksa direkt olarak site yapımı ve sitenin barındırılması hizmetlerini paket olarak da alabilirsiniz. Aynı zamanda kurumsal mail sunucu, ücretsiz hazır siteler, sql sunucuları ve aynı şekilde hosting paketlerinde alan adı transferi gibi seçenekleriyle bir internet sitesi için aradığınız tüm hizmetleri sunan Usthosting, hazır site kurulumu için ise ücretsiz bir hizmet vererek size bulabileceğiniz en avantajlı hosting hizmetlerinden birini sunuyor.

Share this
10 Haz 2018
07 Haz 2018

Linux Hosting Preferred Sources

Linux hosting, which runs most software without any problems, is the most preferred type of operating system among hosting platforms. This operating system, which provides uninterrupted broadcasting service, is preferred by the companies with its economic formation. If you want your web site to be able to serve on the internet 24/7 without interruption, this operating system should be among your alternatives.

One of the most important issues in establishing a website is the hosting platform. This platform should be chosen correctly and in accordance with your needs. Linux is low enough to lower the cost of hosting companies. This operating system provides you with the best possible web hosting needs. HTML, Java, Flash and MySQL based projects can work without any trouble.

Visitors search websites on search engines for information on a topic. Whatever time of day they enter, they expect the same performance from their web site. Linux hosting has a structure that can offer you the high performance you expect. It is an operating system in particular where you will experience standby and freeze problems.

Share this
06 Haz 2018

Der richtige Hosting-Service

Sie müssen Ihre Website-Bedürfnisse gut angeben. Sie müssen sich in Anwesenheit spezialisierter Firmen entscheiden, was Ihr Speicherplatz, Besucherportal oder Ihre Datenbank braucht. Ein Hosting-Speicherplatz, den Sie benötigen, ist sehr wichtig für die Präferenz Ihrer Website. Wenn Sie nationale oder internationale Besucherdienste bereitstellen möchten, müssen Sie diese detailliert angeben.

Webhosting, Linux-Hosting und eine Vielzahl von Optionen, die Ihnen dieses Betriebssystem zur Verfügung stellen, sind für jeden Bedarf geeignet. Hosting-Service bietet Vorteile in Bezug auf die Erreichung vieler Unternehmensziele. Es ist möglich, mit Hosting-Service einen Platz, der Ihre Website zuverlässig oder nahtlos navigieren kann. Heutzutage bieten viele Hosting-Unternehmen diesen Service an.

Wenn Sie eine Website haben wollen, die zuerst in den Suchmaschinen angesiedelt ist, die für SEO geeignet sind, müssen Sie Hosting-Dienste erhalten. Sie können für diesen Service monatliche oder jährliche Zahlungen leisten, was die Unternehmenskosten senkt. Die Vorauswahl der technischen Ausrüstung und die Meldung an das Unternehmen verhindern zudem unnötige Kosten.

Share this
06 Haz 2018

Le bon service d’hébergement

Vous devrez indiquer clairement les besoins de votre site Web. Vous devrez décider dans les besoins des entreprises spécialisées, de l’espace disque, des portails de visiteurs ou de la base de données. Un espace d’hébergement dont vous avez besoin est très important pour votre préférence de site Web. Si vous souhaitez servir des visiteurs nationaux ou internationaux, vous devez les spécifier en détail.

L’hébergement Web, l’hébergement Linux et les différentes options qui s’offrent à vous avec ce système d’exploitation conviennent à tous les besoins. Le service d’hébergement aide de nombreuses entreprises à atteindre leurs objectifs. Il est possible que le service d’hébergement possède un domaine qui peut rendre votre site Web fiable ou ininterrompu. Aujourd’hui, il existe de nombreuses sociétés d’hébergement qui offrent ce service.

Si vous voulez avoir un site Web d’abord dans les moteurs de recherche qui sont adaptés pour le référencement, vous devez obtenir un service d’hébergement. Vous pouvez effectuer des paiements mensuels ou annuels pour ce service, ce qui réduit le coût de l’entreprise. Trouver l’équipement technique dont vous avez besoin à l’avance et le signaler à l’entreprise vous empêchera de faire des paiements inutiles.

Share this
06 Haz 2018

The Right Hosting Service

You’ll need to specify your website needs well. You will need to decide in the presence of specialized firms what your disk space, visitor portal or database needs might be. A hosting space you need is very important for your website’s preference. If you want to provide domestic or international visitor services, you need to specify them in detail.

Web hosting, Linux hosting, and a variety of options that provide you with this operating system is suitable for every need. Hosting service provides advantages in terms of reaching many company’s goals. It is possible with hosting service to have a space that can make your website reliable or seamlessly navigate. Today, there are many hosting companies that offer this service.

If you want to have a web site that is settled first in the search engines that are suitable for SEO, you need to get hosting services. You can make monthly or annual payments for this service which reduces company costs. Determining the technical equipment you need in advance and reporting it to the company will also prevent you from paying unnecessarily.

Share this
14 May 2018
14 May 2018

Doğru Hosting Hizmeti

Kullanacağınız web sitenizin gereksinimlerini iyi belirlemeniz gerekir. Kullanacağınız disk alanı, ziyaretçi portalınız ya da veri tabanı ihtiyacınızın neler olabileceğine uzman firmalar eşliğinde karar vermeniz gerekir. İhtiyacınız olan bir hosting alanı web sitenizin tercih edilebilirliği bakımından oldukça önemlidir. Yurt içi ya da yurtdışı ziyaretçi hizmeti de sunmak istiyorsanız bunları ayrıntılı bir şekilde belirlemeniz gerekir.

Web hosting, Linux hosting olmak üzere çeşitli seçenekleri de size sunan bu işletim sisteminde her ihtiyaca uygun bir sistem vardır. Hosting hizmeti birçok firmanın hedeflerine ulaşması bakımından avantaj sağlamaktadır. Web sitenizi güvenilir hale getirmek ya da kesintisiz bir şekilde ziyaretçilerin gezinebileceği bir alana sahip olmak hosting hizmeti ile mümkündür. Günümüzde bu hizmeti veren birçok hosting firması vardır.

SEO’ ya uygun arama motorlarında ilk sıraya yerleşmiş bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız hosting hizmeti almanız gereklidir. Şirket maliyetlerini düşüren bu hizmet için aylık ya da yıllık ödemeler yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan teknik donanımları önceden belirleyip firmaya bildirmeniz gereksiz yere ödeme yapmanızı da önleyecektir.

Share this

© 2017 - 2018 uStHosting Tüm Hakları Saklıdır

Click Me