• info@usthosting.info
  • +90 (366) 214 93 07
16 Oca 2018

Yarn Nedir?

Yarn; JavaScript için süper hızlı ve güvenli bir paket yöneticisidir. Node Package Manger’ın en dişli rakibi olan Yarn, paketleri internet bağlantısına gerek kalmadan tekrar kurma gibi ilginç özelliklere sahip. Maksimum verim için Yarn’ı birçok geliştirici Node Package Manager’ın alternatifi olarak kullanıyor

Share this
16 Oca 2018

React Native Nedir?

React Native, geliştiricilerin taş atıp kollarını yormadan JavaScript ile yerel mobil uygulamalar hazırlamalarına yardımcı oluyor. Arayüz geliştirmek için kullanılan JavaScript kütüphanesi React’e benzeyen React Native oldukça popüler bir proje.

React Native kullanıcıları Objective-C, Java veya Swift’den ayırt edilmesi güç ve zengin mobil kullanıcı arayüzleri tasarlamaları hazırlayabiliyor. Eğer mobil mahşerin üç atlısı yazılım dillerinden birini kullanarak yazılımınızı geliştiriyorsanız React Native’i de kombine olarak – bazı bileşenleri optimize etmek şartıyla – kullanabiliyorsunuz. React Native’in şu an GitHub üzerinde 1.500 kişilik bir geliştirici yelpazesi var.

Share this
16 Oca 2018

Atom Nedir?

Atom en sevilen metin editörlerinden biri. İnsanların Atom aşkına düşmesinin nedeni ise Atom’un çekirdeğinin ve kaynak kodunun açık kaynaklı olması. Atom’u kendi ihtiyaçlarınıza göre evirebilir, çevirebilir, amuda bile kaldırabilirsiniz.

Binlerce geliştiricinin kullanıyor olmasının nedeni ise Atom’a yeni bir özellik kazandırmak istediğinizde onu yazmanıza bile gerek kalmıyor olması. Çünkü yüzlerce açık kaynak paketi bu ihtiyacı büyük oranda sizin için kapatıyor.

Share this
14 Oca 2018

Domain Nedir?

Bir web sitesinin internet ortamında yayına alınabilmesi için ilk olarak yapılacak iş domain kaydetmektir. Domain (Alan Adı) web sitenizin internet ortamındaki adresidir. Domain’ler (Alan Adları), teknik olarak bir IP adresinden oluşur. Her domain’in karşılığı olan en az bir IP adresi vardır. Örneğin; www.usthosting.com’un IP adresi 212.129.56.4’dir.

Domain sorgulama ve kayıt işlemleri, ICANN tarafından yetkilendirilen domain kayıt firmaları tarafından gerçekleşir. ICANN, domain sektöründe düzenleme ve denetleme yetkisi bulunan, en üst kuruluştur.

2017 Eylül verilerine göre dünyada kayıtlı 161 milyon 649 bin domain bulunmaktadır. Kayıtlı domain’ler içerisinde en yüksek hacme sahip domain uzantısı 128 milyon ile .com domain’dir. Domain’ler kullanım amaçlarına göre farklı uzantılara sahip olabilmektedirler.

Share this
14 Oca 2018
13 Oca 2018

Sub Domain Nedir?

Subdomain, ana domain altında açılan ve subdomain.domain.com olarak görünen alan adıdır. Türkçe’de “Alt Alan Adı” olarak da isimlendirilmektedir.

Öne çıkarmak istediğiniz bir ürününüz, hizmetiniz, destek sayfanız ve blog sayfanız için alt alan adı oluşturarak, farklı bir arayüz ve sistemde yeni bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Oluşturmak istediğiniz alt alan adı sayısı, hosting paketinizin özelliklerinde belirtilen limitler kadardır. Sınırsız hosting paketlerinde dilediğiniz kadar alt alan adı oluşturabilirsiniz.

Devamı

Share this
13 Oca 2018

Google Yeni Search Console’u Yayınladı!

Tanıdık gelen yüzlerin değişmesine alışkınız. Tasarım trendleri ve internet teknolojilerine paralel olarak her şey değişiyor, tabii Google da öyle. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında Google yeni bir Search Console için kollarını sıvamış ve beta sürümünü sınırlı sayıdaki kullanıcılara sunmuştu. Yalnızca Google tarafından seçilen Tester kullanıcılara sunulan Google Search Console’un yeni sürümünü artık tüm Webmaster’ların kullanımına hazır. Ya, siz hazır mısınız?

Devamı

Share this
13 Oca 2018

Google, PageSpeed Insights’ı Güncelledi!

Dün Search Console üzerinde kapsamlı değişikliklerin yapıldığı beta sürümünü tüm kullanıcılarına açtığını duyuran Google, bugün de PageSpeed Insights’ı yeniledi. PageSpeed Insights, Webmaster’ların internet sitelerinin masaüstü ve mobil sürümlerini test edip ,sayfalarının nasıl performans gösterdiğini ölçümlemelerine yardımcı olan bir araç. Google’ın bugünkü güncellemesinden sonra PageSpeed Insights’da hiç alışkın olmadığınız yeni ve kafa karıştırıcı metrikleri görmeye hazır olsanız iyi edersiniz.

Devamı

Share this
12 Oca 2018
09 Oca 2018

© 2017 - 2018 uStHosting Tüm Hakları Saklıdır

Click Me